Авто у нерезидента в кредит: що з ПДВ при розмитненні
Ми здійснюємо міжнародні перевезення вантажів, відповідно, маємо бюджетне відшкодування ПДВ. Плануємо придбати автомобілі у нерезидента в кредит, але розмитнювати авто будемо самі і сплачувати митні платежі. Чи може наше підприємство відразу всю суму ПДВ (сплачену при розмитненні) заявити до відшкодування, навіть якщо кредит платитимемо декілька років?

Відповідь: Згідно з п. 200.4 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) за від'ємного значення суми, розрахованої відповідно до п. 200.1 ПКУ (сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету), така сума:
а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до ПКУ) в частині, що не перевищує суму, обчислену за п. 200-1.3 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а за відсутності податкового боргу —

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг, або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200-1.3 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань чи погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачують до державного бюджету;
в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Тож сплачені при розмитненні суми ПДВ підприємство має право поставити на бюджетне відшкодування в звітному періоді отримання права на податковий кредит з ПДВ за такими операціями.
Таку саму думку висловлено і в ІПК ДФСУ від 20.02.18 р. № 679/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, де, зокрема, зазначено: «…суми ПДВ, сплачені до бюджету при розмитненні ввезених на митну територію України необоротних активів, у тому числі і тих, що ввозяться як внесок до статутного фонду, платник податку відповідно до статті 198 Кодексу має право включити до складу податкового кредиту на підставі належним чином оформлених митних декларацій. Перевищення податкового кредиту над податковими зобов'язаннями за підсумками звітного періоду дає право платнику задекларувати до бюджетного відшкодування суми податку, сплачені постачальникам або до Державного бюджету України…»

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати