Автовокзал продає квитки: чи потрібен РРО перевізнику
Фірма здійснює перевезення пасажирів. Квитки реалізує автовокзал, а виручку щодня передають водіям. Чи потрібно нам реєструвати РРО?

Відповідь: Якщо ваші квитки реалізовує автовокзал, а виручені кошти щодня передає водіям за відомістю, то касового апарата вам використовувати не потрібно.

Річ у тім, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), під час продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО. Так сказано в п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО).

Своєю чергою, розрахунковою операцією називають (ст. 2 Закону про РРО):

  • приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг);
  • видачу готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а в разі роботи з банківською платіжною карткою — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

А у вашій ситуації розрахункова операція (тобто приймання коштів від осіб, що бажають скористатися послугами перевезення) відбувається в касі автовокзалу. Там само їм і видають розрахункові документи — квиток та фіскальний касовий чек РРО. А коли автовокзал передає виручку вашим водіям, то її фіксують у книзі обліку розрахункових операцій, яку заводять на кожен транспортний засіб. Підстав для використання РРО в маршрутках немає, оскільки під час оприбуткування коштів відсутня розрахункова операція.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати