Безоплатні передачі неприбутківцям: коли прибутківцю доведеться «зняти» податкові витрати
02.05.2018 | 12:02
Наше підприємство (платник податку на прибуток) безоплатно надало допомогу громадській організації у вигляді коштів та товарів. Чи можна нам віднести ці суми до витрат для податкових цілей? 

ВІДПОВІДЬ: Усе залежить від того, чи застосовує прибутківець податкові різниці з р. ІІІ ПКУ. Розповімо докладніше.

Платники податку на прибуток, які не проводять податкові коригування за р. ІІІ ПКУ, ніякого клопоту з цим питанням не мають —визнані в бухобліку витрати від безоплатних передач без жодних подальших коригувань зменшать об’єкт обкладення податком на прибуток.

 «Повнокоригувальних» прибутківців чекає окреме збільшувальне податкове коригування на безоплатні передачі неприбутковим організаціям, які внесено до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату передач (перерахувань), що викладене в пп. 140.5.9 ПКУ. За ним фінрезультат збільшують на суму коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного року неприбутківцям у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Зверніть увагу! 4%-ву планку рахують не за кожною операцією окремо, а беруть загальну вартість безоплатних перерахувань (передач) протягом року на користь неприбуткових організацій (за винятком «спортивних» неприбутківців, про яких ми ще поговоримо далі). Тож усю суму перевищення для податково-прибуткових цілей відсікають за допомогою цього коригування. Якщо зазначеного перевищення немає — проводити коригування не потрібно.

Фактично, прибутківець, який рахує податкові різниці, може залишити в податкових витратах лише ту суму безоплатних перерахувань (передач) неприбутківцям, яка не перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього року.

Про інші аспекти застосування цієї податкової різниці, особливості безоплатної допомоги «спортивним» неприбутківцям, а також порядок відображення цих операцій у бухобліку — у свіжому матеріалі в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 40 за 2018 рік на стор. 8.

Окрім того, у № 40 за 2018 рік для наших читачів ми присвятили цілу тему номера аспектам обліку та оподаткування операцій із неприбутковими організаціями, зокрема:

  • Купівля-продаж неприбутковій організації, а також сплата штрафів на її користь: наслідки для прибутківця;
  • ПДВ-нюанси надання грошової допомоги неприбутковим організаціям, передачі товарів/послуг школі, дитячому будинку, лікарні, а також
    благодійній організації;
  • Членські внески неприбутківцю: коли прибутківець може залишитись без витрат.

Антон ЮЛІН, консультант газети «Все про бухгалтерський облік»

Ще більше різноманітних аспектів, пов’язаних із роботою з неприбутковими організаціями розглянуто в матеріалах:

► Авто передано на благодійність: розглядаємо облікові наслідки — у додатку до № 37 за 2018 рік на сайті dodatok.vobu.ua.

Прибутківець купив товар у неприбуткової організації: коли збільшувати фінрезультат — у газеті № 109 за 2017 рік на стор. 21;

Членські внески неприбутківцю: чи коригувати фінрезультат — у газеті № 108 за 2017 рік на стор. 38;

Свято справедливості: неприбутківцям можна виплачувати дохід за ЦПД «своїм» — у газеті № 13 за 2017 рік на стор. 16;

Чи укладати договір про співпрацю між благодійною організацією та школою — у газеті № 4 за 2016 рік на стор. 25.

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати