Благодійну допомогу надав єдинник: податкові наслідки
Чи може підприємство на єдиному податку придбати м’ячі та передати спортивній секції як благодійну допомогу? Які податкові наслідки?

Серед заборонених видів діяльності для всіх платників єдиного податку 1—3 груп, які передбачені п. 291.5 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), надання благодійної допомоги стороннім організаціям не значиться.

У бухгалтерському обліку надана благодійна допомога у вигляді ТМЦ (м’ячів) є витратами підприємства, які не беруть участі під час визначення об’єкта обкладення єдиним податком (п.п. 292.13, 292.14, пп.296.1.3 ПКУ).

Тому при наданні благодійної допомоги у юрособи-єдинника не виникатиме жодних податкових наслідків.

Придбання м’ячів для їх подальшої передачі спортивній організації відображатиметься в бухобліку платника єдиного податку такими проведеннями:

— придбано м’ячі: Дт 209 Кт 631 або 685;

— оплачено м’ячі постачальнику: Дт 631 або 685 Кт 311;

— передано м’ячі як благодійну допомогу спортивній організації: Дт 949 або 977 Кт 209.

Передачу м’ячів як благодійну допомогу варто оформити звичайною видатковою накладною чи актом приймання-передачі ТМЦ.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати