Благодійний фонд проводить закупівлі: як бути з системою «ПРОЗОРРО»
12.06.2020 | 08:28
Чи повинен благодійний фонд брати участь у тендерах «ПРОЗОРРО»?

Основним нормативно-правовим актом, який регламентує закупівлі через систему «ПРОЗОРРО», є Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.15 р. № 922-VIII (далі — Закон № 922). 

Відповідно до п. 25 ч. 1 ст .1 Закону № 922 публічна закупівля — це придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, установленому цим Законом.

При цьому замовниками, які здійснюють публічні закупівлі відповідно до вимог Закону № 922, є (ч. 1 ст. 2):

1) органи державної влади (органи законодавчої, виконавчої, судової влади) та правоохоронні органи держави, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, об’єднання територіальних громад;

2) Пенсійний фонд України, цільові страхові фонди зі страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, медичного страхування та страхування на випадок безробіття (далі — органи соціального страхування);

3) юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями (крім тих, які визначені в пунктах 1 і 2 цієї частини), та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак:

— юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів;

— органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління такої юрособи;

— у статутному капіталі юрособи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50%;

4) юридичні особи та/або суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання, визначених частиною другою цієї статті, та відповідають хоча б одній з таких ознак:

— органам державної влади, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування або іншим замовникам належить частка у статутному капіталі юридичної особи та/або суб’єкта господарювання в розмірі більше ніж 50 відсотків або такі органи чи інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі юридичної особи та/або суб’єкта господарювання чи правом призначати більше половини складу виконавчого органу або наглядової ради юридичної особи та/або суб’єкта господарювання;

— наявність спеціальних або ексклюзивних прав — прав, наданих у межах повноважень органом державної влади або органом місцевого самоврядування на підставі будь-якого нормативно-правового акта та/або акта індивідуальної дії, що обмежують провадження діяльності у сферах, визначених цим Законом, однією чи кількома особами, що істотно впливає на здатність інших осіб провадити діяльність у зазначених сферах.

Тобто якщо благодійний фонд, про який ідеться в запитанні, потрапляє до якоїсь із перелічених груп замовників (наприклад, відповідає п. 3 ч. 1 ст. 2 Закону № 922), то придбавати товари, роботи чи послуги йому обов’язково потрібно через систему публічних закупівель «ПРОЗОРРО».

А коли благодійний фонд не потрапляє до якоїсь із перелічених у ст. 2 Закону № 922 груп замовників, придбавати товари, роботи чи послуги він може не через систему публічних закупівель.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати