Благоустрій прилеглої до ресторану території: юридичний "аперитив"
22.07.2020 | 10:48

Красива, прикрашена хендмейдом, затишна й зелена територія біля ресторану, без сумніву, здатна привабити відвідувачів і, відповідно, підвищити попит на ресторанні послуги. Вона робить заклад конкурентоздатним, ексклюзивним так само, як, скажімо, авторська кухня чи оригінально зроблений за допомогою декупажу чи скрапбукінгу інтер'єр. З'ясуємо, що, крім естетичних та фінансових міркувань, змушує рестораторів розмальовувати ресторан.

Чи обов'язково облаштовувати територію

Охайна територія ресторану — це не примха вибагливого ресторатора. Це стає зрозуміло, варто тільки перебрати намистини законодавчих норм.

Обов'язок забезпечити благоустрій прилеглої ділянки прописано у ч. 2 ст. 18 і ч. 1 ст. 24 Закону про благоустрій. Ідеться про клаптики землі, які належать суб'єкту господарювання на праві власності або користування (укладено договір оренди, емфітевзису тощо). Благоустроєм вважають комплекс робіт: це й інженерний захист, розчищення, осушення, озеленення території та інші заходи, спрямовані на захист і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля. У реалі благоустрій набуває форми алей, бордюрів, квіткових клумб, окремих деревних і чагарникових насаджень, рокаріїв, альпійських гірок, водограїв, доріжок тощо.

Аналогічні настанови стосовно благоустрою можна знайти в профільному "ресторанному" законодавстві. За п. 1.7 Правил № 219 заклади ресторанного господарства повинні утримувати в належному стані прилеглу до підприємства територію, упорядкувати її та озеленяти. А в ДСТУ 4281:2004 "Заклади ресторанного господарства. Класифікація" наведено низку показників, яким повинен відповідати заклад. Один із них — уся прилегла територія впорядкована, декоративно оформлена, озеленена,
добре обладнана, ввечері штучно освітлена (див. таблицю 1 "Рекомендовані відмінні вимоги до закладів ресторанного господарства основних типів і класів").

                 <...>

Повна версія статті доступна передплатникам газети у № 67 за 2020 р. на стор. 7

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати