Борг більше 1 млн грн погасили майном: чи треба реєструватись платником ПДВ
23.05.2019 | 08:17
Платник на загальній системі оподаткування (не платник ПДВ) заборгував іншому підприємству (платникові ПДВ) суму боргу, що перевищує 1 млн грн. Чи можна провести залік, передати майно в рахунок боргу сторонами добровільно. Які наслідки в оподаткуванні?

Передача товарів чи необоротних активів у рахунок заборгованості чинним законодавством не заборонена. Для цього достатньо укласти відповідний договір та під час передачі активів сформувати акт приймання-передачі товарів/необоротних активів (тощо).

Але така передача за своєю суттю буде постачанням товару на суму 1 млн грн.

Тут нагадаємо, що відповідно до п. 181.1 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розд. V ПКУ, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 грн (без урахування ПДВ), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку в контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої — третьої групи.

Згідно з п. 183.2 ПКУ в разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, у якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у ст. 181 ПКУ.

Пунктом 183.10 ПКУ обумовлено, що будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку, і у випадках та в порядку, передбачених цією статтею, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Тож після здійснення такого постачання товарів слід буде зареєструватися платником ПДВ.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».

У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати