Будівельні роботи та послуги: коли потрібен РРО
06.08.2015 | 03:00

questionБудівельна організація виконує будівельні роботи, займається виробництвом виробів з бетону, здійснює торгівлю продукцією власного виробництва та надає послуги з перевезення бетонних сумішей. Чи потрібен нам РРО?

ВІДПОВІДЬ: Для відповіді треба звернутися до п. 1 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.95 р. № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО). Звідти дізнаємося, що РРО та розрахункові книжки дозволено не застосовувати підприємствам, установам і організаціям усіх форм власності (крім тих, хто займається торгівлею та громадським харчуванням) при торгівлі продукцією власного виробництва, у разі проведення розрахунків у касах з оформленням ПКО та ВКО та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку. До речі, зразки оформлення ПКО та ВКО до Вашої уваги в додатку до газети «Все про бухгалтерський облік» № 55 за 2014 р., стор. 45 на сайті dodatok.vobu.com.ua. Тобто продукцію власного виробництва дозволено продавати за готівку без РРО. Чого не скажеш про роботи та послуги.

Для них п. 1 ст. 9 Закону про РРО подібного привілею не висуває. Тож, приймаючи готівку за надані послуги (роботи), зокрема, послуги з перевезення бетонних сумішей, слід обзавестися касовим апаратом.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 06.08.2015

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати