Бухгалтера на підприємстві нема: як підписувати податкові декларації
12.04.2019 | 08:42
Запитання: В обліковій картці підприємства в ДФС директором і головним бухгалтером зазначено одну й ту саму особу — директора підприємства. В штатному розписі посади головного бухгалтера немає. Як правильно заповнювати в Декларації, наприклад з податку на прибуток, та в додатку рядок «Головний бухгалтер»? Чи потрібно вносити прізвище директора та його ІПН?

Відповідь: Відповідно до пп. 48.5.1 Податкового кодексу України податкову декларацію має підписати керівник платника податків або уповноважена особа, а також особа, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу. Ведення бухобліку безпосередньо керівником — законно, що підтверджується змістом абз. 5 ч. 4 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV.


У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку таку податкову декларацію підписує лише такий керівник (див. роз’яснення у категорії 135.03 ЗІР). Реквізиту «Головний бухгалтер» у такому разі не заповнюють (і відповідно підпис не проставляють). Тому вносити прізвище директора та його ІПН у реквізит, призначений для даних щодо головного бухгалтера, не потрібно.
Тобто за відсутності у платника податків, який звітує до контролюючих органів в електронному вигляді, посади бухгалтера, електронні цифрові підписи посадовців такого платника податків накладають у такому порядку: першим — ЕЦП керівника, другим — ЕЦП, що є аналогом відбитка печатки платника податків.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати