ЧИ ДИСКОНТУВАТИ ПРОСТРОЧЕНУ ЗАБОРГОВАНІСТЬ
27.10.2020 | 08:32
610 0
Як правильно зробити дисконтування? Ми мали повернути 31.03.20 р. фінансову поворотну допомогу на суму 200 тис. грн, але не повернули. Як зараз правильно нарахувати суму дисконтування? Чи включати її до балансу, а чи лише до декларації на прибуток? Як правильно це дисконтування оформити?

Як ми зрозуміли із запитання, у момент отримання поворотної фіндопомоги ви класифікували її як короткострокову заборгованість. У зв’язку з цим ви її не дисконтували. Станом на 31.03.2020 р. ви її не повернули (хоча мусили б згідно з договором). Через це вона стала простроченою. А останню, на наш погляд, формально не потрібно дисконтувати.

Адже якщо «грошовий» борг первісно за договором виник на строк, коротший за рік, але з огляду на різні причини його не погашено підприємством протягом року, то він набуває статусу простроченого. Проте таке прострочення теоретично не робить борг довгостроковим (принаймні національні бухстандарти цього прямо не передбачають. Аби це було більш очевидно, бажано, щоб в такому разі «документальна» пролонгація за основним договором відбувалася на строк, що не перевищує 12 місяців з дати балансу), оскільки в будь-який момент кредитор має право вимагати повернення всієї суми такого боргу. Тому коли прострочення стосується поточної заборгованості, то дисконтувати її, по ідеї, не потрібно. Детально про це ми розповідали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 16 за 2020 рік на стор. 8.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати