Чи індексують зарплату мобілізованих працівників
18.07.2017 | 10:25
Чи підлягає індексації такий вид доходу громадян, як гарантійні виплати працівникам, що призвані за мобілізацією на особливий період?

Відповідь: За працівниками, яких мобілізовано, роботодавець зберігає середній заробіток. А як відомо, виплати за середнім заробітком індексації не підлягають.

Водночас згідно з п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100: «…у випадках підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітна плата, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригуються на коефіцієнт їх підвищення. На госпрозрахункових підприємствах і в організаціях коригування заробітної плати та інших виплат провадиться з урахуванням їх фінансових можливостей».

Отже, якщо під час служби працівника зарплату (тарифні ставки, оклади працівників) переглядають у бік збільшення, його середній заробіток слід скоригувати на коефіцієнт підвищення.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати