Чи можна скоротити працівницю, яка виходить із декретної відпустки
25.04.2018 | 11:40
У працівниці закінчується відпустка для догляду за дитиною до 3-х років 14.06.18 р. Відділ, де працювала жінка, ліквідовано. Чи можна звільнити працівницю за скороченням, коли вона вийде з відпустки?

Запитання з редакційної пошти

ВІДПОВІДЬ:  Перш ніж приймати рішення про скорочення, зверніть увагу на те, що законодавством встановлено обмеження щодо звільнення певних категорій осіб з ініціативи власника.

Зокрема, ст. 184 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) забороняє звільняти з ініціативи власника або уповноваженого ним органу вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3 років (якщо дитина потребує домашнього догляду — до 6-ти років). Не мають права звільняти також одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда, крім випадків повної ліквідації підприємства, коли можливе звільнення компенсується обов’язковим працевлаштуванням.

Якщо після виходу з відпустки для догляду за дитиною жінка не підпадатиме під жодну із захищених категорій, вона може бути попереджена про наступне скорочення вже зараз. Як зазначає Мінсоцполітики у листі від 26.03.15 р. № 182/06/187-15, обмежень щодо попередження про наступне звільнення жінки, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, трудовим законодавством не встановлено.

Про наступне вивільнення працівницю слід персонально попередити не пізніше ніж за два місяці (ст. 492 КЗпП). Форма та спосіб повідомлення про скорочення законодавством не передбачені. Проте бажано зробити це у письмовій формі та надіслати повідомлення рекомендованим листом або за можливості попросити працівницю розписатися на ньому. Це означатиме ознайомлення працівниці з текстом повідомлення, а в разі виникнення трудового спору підприємство озброїться доказом того, що жінка була поінформована про скорочення.

Одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці власник або уповноважений ним орган мусить запропонувати співробітниці іншу роботу на тому самому підприємстві. У разі відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також якщо працівниця відмовилась від переведення на іншу роботу, її можна буде звільнити за скороченням (п. 1 ст. 40 КЗпП) у день виходу з відпустки для догляду за дитиною за умови спливу двомісячного терміну з дня попередження. Звернемо вкотре вашу увагу — якщо дитина співробітниці не досягла 3-річного віку (наприклад, жінка надумала вийти з відпустки раніше), звільняти її за цією статтею не можна.

Олена БРУСНІЦИНА, консультант газети “Все про бухгалтерський облік”

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати