Чи можна вилучити з ЄРПН помилково складену податкову накладну
04.01.2019 | 08:53
666 0 ПДВ
Ми помилково зареєстрували в ЄРПН податкову накладну, яку виписано без постачання. Ані грошей, ані відвантаження за нею не було й не передбачається. Підкажіть, будь ласка, чи можна вилучити з Єдиного реєстру податкову накладну, яка була помилково складена й зареєстрована?

Відповідь: До зайвої податкової накладної (далі — ПН) можна скласти анулюючий розрахунок коригування (далі — РК).
Але оскільки в запитанні йдеться не про задвоєну ПН, то РК із типом причини «20» і кодом причини складання «301» для неї не підходить.

У листі ДФСУ від 27.11.18 р. № 36942/7/99-99-15-03-02-17 контролери підкреслили: РК із такими ознаками може бути виписано тільки під час реєстрації в ЄРПН двох і більше ПН, складених на одну й ту саму операцію поставки товарів/послуг. У таких ПН дані табличної частини повинні збігатися.
Утім, ніщо не заважає платникові ПДВ використовувати інший тип причини виписки РК, а саме — «103». Згідно з Довідником умовних кодів коригування, розміщеним на офіційному веб-сайті ДФСУ, його використовують під час повного повернення товарів або авансу.
Про особливості заповнення РК за новими правилами читайте в спецвипуску газети «Все про бухгалтерський облік» № 115 за 2018 р.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати