Чи треба дисконтувати заборгованість з виплати дивідендів
07.07.2021 | 08:00
Дивіденди фізособі-нерезиденту нараховано в червні 2020 р. за 2019 р. Станом на 01.07.2021 р. дивіденди не виплачено. Чи треба дисконтувати?

Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.18 р. № 2275-VIII виплата дивідендів має здійснюватися у строк, що не перевищує 6 місяців з дня прийняття рішення про їх виплату, якщо інший строк не встановлений статутом товариства або рішенням загальних зборів учасників. Детально про це ми оповідали у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 32 за 2021 рік на стор. 20.  

Отже, якщо у статуті/рішенні загальних зборів у вас не прописано інший (більший за рік) термін для виплати дивідендів, то вашу «дивідендну» заборгованість першочергово можна класифікувати як поточну (себто, таку що має бути погашена протягом 12 місяців з дати балансу). А остання згідно з нацстандартами не підлягає дисконтуванню (п. 9 НП(С)БО 11 «Зобов’язання»). 

Той факт, що ви вчасно не виплатили дивіденди, не свідчить про необхідність їх дисконтування. Адже, як ми вже зазначили, дисконтуванню підлягають лише довгострокові борги (які такими визнані на момент їхнього виникнення). Прострочені «дивідендні» борги, які першочергово були класифіковані як поточні (тобто які погашені після спливу 6 місяців чи іншого строку, встановленого статутом або рішенням учасників), на наш погляд, не мають підлягати дисконтуванню. Аргументи на користь такого висновку ми наводили у нашій газеті № 32 за 2021 рік на стор. 18.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати