Чи впливає надбавка за високі досягнення на індексацію доходів
22.07.2015 | 03:00

questionВ грудні 2014 р. працівнику встановили 40%-ву надбавку за високі досягнення в праці. З 01.01.15 р. розмір надбавки знизили до 20%, а в березні підвищили до 30%. Чи зміниться базовий місяць для нарахування індексації доходів?

ВІДПОВІДЬ: Так, у Вашому випадку березень 2015 р. буде базовим для проведення індексації доходів. Пояснимо.

Індексації підлягають грошові доходи, які не мають разового характеру, зокрема, зарплата — посадовий оклад, доплати, надбавки, премії тощо (п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078, далі — Порядок № 1078). У загальному випадку місяць зростання згаданих доходів вважають базовим для проведення індексації (п. 5 Порядку № 1078).

Як зазначають у Мінсоцполітики (див., наприклад, лист від 11.08.14 р. № 8959/0/14-14/10), надбавку за високі досягнення в праці та за виконання особливо важливої роботи вважають об’єктом індексації, адже вона є складовою зарплати. Тому місяць встановлення такої надбавки, а також місяць, у якому її розмір збільшився порівняно з попереднім періодом, вважають базовим для проведення індексації. У листі Ви вказали, що в березні 2015 р. працівнику збільшили розмір надбавки з 20% до 30%. Тому цей місяць вважають базовим для проведення індексації. Змістовно про порядок індексації зарплати розповіла газета «Все про бухгалтерський облік» № 55 за 2014 р., стор. 12.

У відповіді враховано норми законодавства станом на 22.07.2015

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати