Чи брати дні скорочення діяльності підприємства до розрахунку відпустки
14.12.2020 | 08:00
У травні 2020 року на підприємстві було скорочено діяльність на цілий місяць, люди за цей період отримали допомогу по частковому безробіттю від Центру зайнятості. Сума допомоги не бере участі в розрахунку середньої зарплати для відпустки, а от дні скорочення діяльності (у нашому випадку це 29 днів травня місяця) беруть участь у розрахунку чи їх треба зняти?

Дні, коли працівники не працювали згідно з наказом підприємства про скорочення діяльності та за які не отримували зарплату, виключають із розрахункового періоду під час обчислення середньої зарплати для оплати відпустки.

Такий висновок обґрунтований абз. 6 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100: час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток чи зберігався частково, виключається з розрахункового періоду.

Так само з розрахункового періоду виключають час простою, який мав місце не з вини працівника та був оплачений із розрахунку 2/3 тарифної ставки (окладу) відповідно до ст.113 КЗпП.

Якщо ж на підприємстві було встановлено неповний робочий час і сума заробітку зменшилась, що призвело до отримання допомоги по частковому безробіттю, то такі дні не виключають із розрахункового періоду для оплати відпустки.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати