Чи діє зараз якесь обмеження щодо торгової націнки на продукти харчування
21.07.2020 | 08:18
131 0
Прошу надати консультацію щодо встановленого наразі обмеження торгової націнки на продукти харчування, зокрема: молоко 3,2%; сметана фасована 21%; сир кисломолочний ваговий 9%; молоко згущене з цукром біле 8,5%; сир твердий «Російський» 50% жиру?

ВІДПОВІДЬ: На сьогодні діє постанова КМУ «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» від 22.04.2020 р. № 341 (далі — постанова № 341). Фактично вона передбачає декларування роздрібних цін, натомість установлення граничних націнок на продукти харчування не регулює. Наразі спецпостанови КМУ з цього питання не видавав.

Зокрема, постановою № 341 затверджено Перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість. До таких належать:

— крупа гречана;

— цукор-пісок;

— борошно пшеничне вищого сорту;

— макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого сорту);

— молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці);

— хліб житньо-пшеничний;

— яйця курячі категорії C1;

— птиця (тушка куряча);

— вода мінеральна негазована;

— масло вершкове жирністю 72,5%.

Також постановою № 341 затверджено Порядок декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі — Порядок декларування).

Пунктом 2 Порядку декларування передбачено, що декларуванню підлягає зміна роздрібних цін (з урахуванням податку на додану вартість) на кожний окремий вид товару незалежно від виду його упаковки (крім товарів, вид упаковки яких визначено в Переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, затвердженому постановою № 341), ваги (об'єму) одиниці товару, дозування, форми випуску та будь-яких інших ознак.

Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється суб'єктом господарювання щодо об'єкта (закладу) роздрібної торгівлі в разі збільшення роздрібної ціни на товар, що реалізується таким об'єктом (закладом), порівняно з роздрібною ціною на дату набрання чинності постановою № 341 або з попередньо задекларованою роздрібною ціною (крім випадків збільшення ціни внаслідок закінчення строку дії знижки або зменшення ціни) (п. 3 Порядку декларування):

— на 15% і більше — за 30 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування;

— на 10% і більше, але менше ніж 15% — за 14 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування;

— на 5% і більше, але менше ніж 10% — за 3 дні до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати