Чи доплачувати до мінзарплати працівнику, який весь місяць був на лікарняному
Працівник хворів цілий місяць та йому було нараховано лікарняні, і нарахована сума менша ніж 3200,00 грн. Чи потрібно нараховувати доплату до мінімального розміру 3200,00 грн? Чи зробити донарахування ЄСВ 22% до 704 грн?

Відповідь: Статтею 31 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР (далі — Закон про оплату праці) установлено, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Водночас згідно з абз. 5 ст. 31 Закону про оплату праці в разі невиконання працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальну заробітну плату виплачують пропорційно до виконаної норми праці.

У ситуації, яку описано в запитанні, працівник не виконав норму праці, бо цілий місяць хворів і не працював узагалі. Тому в такому разі доплату до розміру мінімальної зарплати проводити не потрібно.

 

Що стосується єдиного внеску, то доплату до мінімального рівня проводять тоді, коли працівнику за основним місцем роботи нараховано менше за 3200 грн за місяць (незалежно від причин). Така вимога міститься в ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.10 р. № 2464-VI. Тож єдиний внесок потрібно донарахувати з огляду на мінімальний розмір 704 грн (3200 грн х 22%).

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати