Чи має вагу розмір літер у назві контрагента в документах
Наші контрагенти надають нам документи (договори, первинна документація) з назвою підприємства ТОВ «Назва», хоча згідно зі статутом назва пишеться великими літерами ТОВ «НАЗВА». Чи є це порушенням?

Відповідь: Згідно з ч. 1 ст. 90 Цивільного кодексу України юрособа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму та назву. Найменування установи має містити інформацію про характер її діяльності.

Найменування юридичної особи зазначається в її установчих документах і вноситься до єдиного державного реєстру.
Назва юрособи може складатися з власної назви юридичної особи, а також містити інформацію про мету діяльності, вид, спосіб утворення, залежність юридичної особи та інші відомості згідно з вимогами до найменування окремих організаційно-правових форм юридичних осіб (ч. 3 ст. 16 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.03 р. № 755-IV).
В установчих документах та під час заповнення реєстраційної картки використовуються великі та малі літери.
Великі та малі літери, використані в установчих документах та під час заповнення реєстраційної картки, уважаються тотожними (абз. 3 п. 3.3 Вимог до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 05.03.12 р. № 368/5).
Тож, уважаємо, використання малих літер замість великих не є порушенням законодавства. До того ж ідентифікувати юрособу допомагає її податковий номер або код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України.


Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати