Чи мають право на додаткову відпустку ті, хто працює за комп’ютером
 Чи обов’язково надавати працівникам додаткову відпустку за те, що вони весь день працюють за комп’ютером?

Відповідь: Ті, хто працює за персональним комп'ютером, мають право на щорічну додаткову відпустку тривалістю до 4-х календарних днів.

Закон України «Про відпустки» від 25.11.96 р. № 504/96­ВР (далі — Закон про відпустки) не містить такого виду відпочинку, як відпустка за роботу на комп'ютері.
Водночас у ч. 1 ст. 8 Закону про відпустки визначено, що працівникам, робота яких пов'язана з підвищеним нервово­емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в умовах підвищеного ризику для здоров'я, надають щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці відповідно до Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово­емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, затвердженого в додатку 2 до постанови КМУ від 17.11.97 р. № 1290 (далі — Список № 2).
До таких робіт законотворці віднесли й роботу, яку виконують за допомогою персонального комп'ютера (причин на це багато — псування зору, розумова втома тощо). Тож розділом XXII «Загальні професії за всіма галузями господарства» Списку № 2 для працівників, які працюють на електронно-обчислювальних машинах (зокрема, персональних комп'ютерах), передбачено  надання  щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів (позиція 58 р. ХХІІ Списку № 2).
Зверніть увагу: законодавство обмежує лише максимальну тривалість такої відпустки. А її конкретну тривалість слід установити в колективному чи трудовому договорі залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах (ст. 8 Закону про відпустки).
Про те, як оформити надання таких відпусток, читайте в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 63 за 2018 р. на стор. 8.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати