Чи може фізособа користуватися власним ЕЦП як ФОП
01.04.2021 | 17:04
257 0

Фізична особа має електронно-цифровий підпис. У 2021 році вона планує зареєструватися як ФОП. Запитання: для ФОП необхідно отримати ще один ЕЦП чи ні? Мається на увазі: ЕЦП фізособи і ЕЦП ФОП може бути один чи це різні підписи?

 

Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до норм Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями (даліПКУ), Законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг», зі змінами та доповненнями (далі ‑ Закон № 851), та від 5 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги», зі змінами та доповненнями (далі ‑ Закон № 2155), без укладення відповідного договору (абзац перший п. 42.6 ст. 42 ПКУ).

Відповідно до ст. 1 розд. 1 Закону № 851 автор електронного документа ‑ це фізична або юридична особа, яка створила електронний документ. Суб'єкти електронного документообігу (далі ‑ СЕД) ‑ автор, підписувач, адресат та посередник, які набувають передбачених законом прав і обов'язків у процесі електронного документообігу.

Платник податків стає СЕД після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі з дотриманням вимог Законів України № 851 та № 2155 (абз. 3 п. 42.6 ст. 42 ПКУ).

Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 р. № 557 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 01.06.2020 р. № 261, далі ‑ Порядок № 557), визначає основні організаційно-правові засади обміну електронними документами між СЕД (п. 1 розд. I Порядку № 557).

Автор створює електронні документи у строки та згідно з порядком, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному і паперовому вигляді, із зазначенням усіх обов'язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису (далі ‑ КЕП) чи печатки, керуючись Порядком № 557 (п. 2 розд. II Порядку № 557).

Відповідно до п. 2 розд. II Порядку № 557 створення електронного документа завершується накладанням на нього КЕП підписувача (підписувачів) та печатки (за наявності). Автор має право отримати кваліфіковану електронну довірчу послугу у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Згідно з п. 23 ч. 1 ст. 1 Закону № 2155 КЕП ‑ удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу КЕП і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.

Сертифікат відкритого ключа ‑ електронний документ, який засвідчує належність відкритого ключа фізичній або юридичній особі, підтверджує її ідентифікаційні дані та/або надає можливість здійснити автентифікацію вебсайту (п. 38 ч. 1 ст. 1 Закону № 2155).

Фізична особа, яка отримала КЕП у будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг у визначеному законодавством порядку, може скористатись ним для подання звітності в електронному вигляді як самозайнята особа (фізична особа ‑ підприємець, фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність).

Тож додатково отримувати КЕП фізособі для його використання у своїй діяльності ФОП не потрібно.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати