Чи може відрізнятися найменування товару у вхідній і вихідній податковій накладній
28.02.2019 | 08:51
460 0 ПДВ
 Чи обов'язково повторювати назву товару із прибуткових документів (накладної і податкової накладної від продавця) у товаросупровідних документах та податковій накладній, якою ми оформлюємо їхній продаж?

Відповідь: Опис (номенклатура) товарів у податковій накладній (далі — ПН) має відповідати первинним документам, які ви оформляєте під час їх продажу. До ПН переходить те, що написано у видатковій накладній, іншому товаросупровідному документі, яким оформляють відвантаження.

Щодо опису товарів/послуг податківці рекомендують використовувати найменування різних товарів, ґрунтуючись на класифікації за УКТ ЗЕД (див. відповідь на запитання 8 Узагальнюючої податкової консультації відносно окремих питань відображення в податковому обліку з податку на додану вартість звітного періоду податкових накладних, виписаних у попередніх періодах, і формування на їх підставі податкового кредиту, затвердженої наказом ДПСУ від 16.02.12 р. № 127). Вони розшифрували цю тезу в такий спосіб: під час постачання друкованої продукції назвою товару буде «Книга», «Брошура» або «Журнал», а не назва друкованого твору чи ім'я автора. 
Утім у категорії 101.16 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу вони висувають уже більш радикальні вимоги: нібито на всіх етапах постачання товарів/послуг до кінцевого споживача у тому числі імпортованих або підакцизних, продавець повинен зазначати в графі 2 дані, що відповідають документам, які підтверджують їх придбання. Чому ми з ними не згодні, ми пояснювали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 5 за 2019 р. на стор. 28.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати