Чи може засновник подарувати свою частку підприємству
06.10.2020 | 08:34
У 2018 р. до складу засновників приватного підприємства увійшло ТОВ на спрощеній системі оподаткування, його частка становила 5%. У 2020 р. ТОВ вирішило вийти зі складу засновників підприємства. Чи може воно подарувати свою частку підприємству, з якого виходить?

Так, на нашу думку, юрособа — учасник ТОВ, виходячи зі складу учасників ТОВ юрособи, має право подарувати свою частку товариству, зі складу учасників якого воно виходить.

Правове регулювання договору дарування регламентовано ст. ст. 717—727 ЦКУ.

Так, відповідно до ст. 717 ЦКУ за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність. Зокрема, дарунком можуть бути майнові права, якими володіє дарувальник (ст. 718 ЦКУ). Статтею 719 ЦКУ встановлено форму договору дарування. Зокрема, договір дарування майнового права та договір дарування з обов’язком передати дарунок у майбутньому укладається у письмовій формі, у разі недодержання якої він вважається нікчемним.

Відповідно до ст. 21 Закону про ТОВ учасник товариства має право відчужити свою частку (її частину) у статутному капіталі товариства оплатно або безоплатно іншим учасникам товариства або третім особам.

Однак потрібно додатково аналізувати положення статуту ТОВ, зі складу якого виходить юрособа-учасник, адже вони можуть передбачати якісь обмеження.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати