Чи може жінка працювати під час декрету та у відпустці для догляду за дитиною
10.08.2017 | 09:14
У співробітниці невдовзі буде лікарняний у зв´язку з вагітністю та пологами, а потім — відпустка для догляду за дитиною до 3-х років. Чи можна їй деякий ще деякий час працювати після дати, якою відкрито лікарняний? Чи можна їй у період відпустки для догляду за дитиною працювати на умовах неповного робочого дня? 

Відповідь: Так, у період, на який видано листок непрацездатності у зв´язку із вагітністю та пологами, жінка працювати може, але тоді за дні роботи їй має бути нараховано саме зарплату, а не допомога по вагітності та пологах. Наприклад, якщо листок непрацездатності відкрито на період із 10 липня, а бухгалтер продовжуватиме працювати й піде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, скажімо, лише з 17 серпня, то допомогу по вагітності та пологах має бути нараховано лише за дні починаючи з 17 серпня (і не більше ніж до дня, по який видано листок непрацездатності), а за період по 16 серпня включно буде нараховано зарплату. А те, що жінка бажає піти в декретну відпустку пізніше, аніж із дня, яким відкрито листок непрацездатності, вона зазначить у заяві про надання такої відпустки.

Перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною, співробітниця може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. Це прямо передбачено ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, а також ст. 179 Кодексу Законів про працю України. До того ж згідно з роз’ясненням Мінсоцполітики України така робота не потребує укладення окремого трудового договору про роботу за сумісництвом, тобто за однією і тією самою штатною одиницею жінка одночасно може перебувати у відпустці для догляду за дитиною і працювати. Про такий підхід згадується, зокрема, у листі Мінсоцполітики України від 10.06.08 р. № 149/13/116-08. Тож якщо дотримуватися такої позиції, жінці достатньо написати заяву, у якій попросити дозволити їй із такого-то числа почати працювати на умовах неповного робочого дня (зазначити конкретний режим — з котрої до котрої години), на підставі якої керівник видасть відповідний наказ (наприклад, сформульований так: «Дозволити Івановій Ользі Іванівні з 18 вересня 2017 року почати працювати на посаді головного бухгалтера на умовах неповного робочого дня  (з 9-00 до 13-00 з понеділка по п’ятницю) у період відпустки для догляду за дитиною до досягнення трирічного віку».

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати