Чи можливе використання коштів ФОП для власних потреб
19.11.2019 | 08:33
Чи може ФОП 3 групи (платник ПДВ) використовувати кошти з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, для власних потреб? Чи потрібно сплачувати податки та які саме? В яких звітах необхідно відображати зняття коштів з рахунку?

Так, фізособа-підприємець 3 групи єдиного податку (платник ПДВ) має право використовувати кошти з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, для власних потреб.

Об’єктом обкладення єдиним податком (у цьому випадку — за ставкою 3%) є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній, визначеній 

п. 292.3 ПКУ (пп. 1 п. 292.1 ПКУ).

Тож за умови, що у підприємця-єдинника немає заборгованості зі сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів, передбачених законодавством, він має право розпоряджатися легально заробленими коштами так, як вважатиме за потрібне.

До складу доходу звичайної фізособи ці кошти не потраплятимуть (адже це обумовило подвійне обкладення: і єдиним податком, і податком на доходи та військовим збором).

На користь цього свідчить й індивідуальна податкова консультація ДФСУ від 02.08.19 р. № 3624/6/99-99-13-02-03-15/ІПК.

Зняття коштів з рахунку підприємця-єдинника у звітності відображати не потрібно.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати