Чи можна для розрахунку вартості послуги брати годину як одиницю виміру
20.01.2021 | 08:00
Товариство з обмеженою відповідальністю — платник податку на прибуток на загальних підставах уклало договір на надання інформаційно-консультаційних послуг із ФОПом — платником єдиного податку 3 групи. За умовами договору обсяг наданих послуг обчислюється в умовних годинах. Чи може бути використана одиниця виміру наданих послуг «умовна година» в актах виконаних робіт та договорі?

Чинне законодавство не перелічує одиниць виміру, які можна/треба зазначати в первинних документах. У ч. 2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 р. № 996-XIV як один із обов’язкових реквізитів первинки просто вказано «одиниця виміру». Своєю чергою, у п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну України від 24.05.95 р. № 88, уточнено, що одиницю виміру госпоперації можна зазначати в натуральному та/або вартісному виразі.

Таким чином, зважаючи на відсутність чітких приписів стосовно одиниць виміру, які не можна наводити в первинних документах, уважаємо, застосування для їх позначення «умовних годин» цілком прийнятне.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати