Чи можна довіреність у формі М-2 на отримання матеріальних цінностей виписувати не на працівника підприємства?
30.08.2021 | 08:00
552 0
Чи можна довіреність у формі М-2 на отримання матеріальних цінностей виписувати не на працівника підприємства?

Одразу скажемо, до 01.01.15 р. відпуск покупцям (безоплатне передання) товарно-матеріальних цінностей, нематеріальних активів, грошових документів і цінних паперів мав обов’язково супроводжуватися наданням постачальнику довіреності за типовою формою № М-2. Порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних довіреностей на одержання цінностей визначався Інструкцією, затвердженою наказом Мінфіну України від 16.05.96 р. № 99 (далі Інструкція № 99), дія якої поширювалася на підприємства, їхні відділення, філії, інші відокремлені підрозділи та представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності.

Однак із 01.01.15 р. Інструкція № 99 утратила чинність, і з цієї дати в питаннях використання довіреностей потрібно орієнтуватися на загальні норми Цивільного кодексу України. Тобто, власне, довіреність на отримання матеріальних цінностей не зникла з бухгалтерської документації, просто її форма наразі не має типового формату.

Підсумуємо: наразі необхідність складання довіреності на одержання товарно-матеріальних цінностей як документа все ще існує — немаєлише її типової форми № М-2, що була затверджена як додаток до Інструкції № 99.Тому, оформляючи власну довіреність на отримання товарно-матеріальних цінностей, ви можете лише брати за основу типову форму № М-2.

Раніше (до 01.01.15 р.) довіреність на отримання матеріальних цінностей могла видаватися тільки працівникам підприємства, оскільки така вимога була передбачена Інструкцією № 99. На сьогодні такої вимоги вже не існує, бо сама Інструкція № 99 давно не чинна. У зв’язку з цим, уважаємо,  довіреність на отримання товарно-матеріальних цінностей можна видавати також й особі, яка не перебуває у трудових відносинах із підприємством. Наголошувалося на цьому й в офіційному виданні податківців (див. статтю у «Вісник. Офіційно про податки» № 10 за 2017 рік). 

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати