Чи можна групувати в підсумковій ПН номенклатуру постачання
27.11.2017 | 09:18
114 0
У нашій торговельній мережі великий асортимент товарів. Працюємо переважно з кінцевим споживачем. Чи можна під час оформлення податкової накладної за підсумками дня в графі «Номенклатура товарів/послуг» зазначати не всі товарні позиції, а об’єднувати їх за кодами УКТ ЗЕД? Чи не будуть це вважати помилкою?
Запитання надійшло на консультаційну лінію

ВІДПОВІДЬ: Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну України від 31.12.15 р. № 1307, не дозволяє платникам ПДВ узагальнювати номенклатуру постачання в підсумкових податкових накладних (далі — ПН), у тому числі щодо кодів УКТ ЗЕД. Тому постачальник зобов'язаний розписувати в ПН за підсумками дня всі позиції здійснених за день постачань і зазначити для кожного код товару за УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП, оскільки це обов'язковий реквізит ПН (пп. «і» п. 201.1 Податкового кодексу України).

З листа ДФСУ від 16.06.17 р. № 15731/7/99-99-15-03-02-17 випливає, що контролери також схильні до цієї думки. У ньому вони вимагали, аби в графі 2 ПН за підсумками дня зазначали всю номенклатуру поставлених товарів/послуг. Окрім того, вони зауважили: інформація щодо кодів товарів за УКТ ЗЕД і кодів послуг згідно з ДКПП у таких ПН (графи 3.1, 3.2 і 3.3) є обов'язковою для заповнення. При цьому рекомендували стежити, аби кількість позицій в одній ПН не перевищувала 9999.

Варто зазначити: раніше фіскали допускали вільності під час оформлення ПН за підсумками дня, про що свідчать чинні на сьогодні й скасовані раніше роз'яснення в категорії 101.16 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. Тому ухвалювати рішення про групування товарів з огляду на коди УКТ ЗЕД варто, зокрема, з урахуванням можливих наслідків.

Саме в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 109 за 2017 р. ми розповіли:

☕ чи загрожують платнику ПДВ санкції за порушення порядку оформлення підсумкової ПН, у якій товари згруповано за кодами УКТ ЗЕД;
☕ чи можуть контролери провести перевірку й накласти штрафи згідно з п. 1201.3 ПКУ за помилки в обов'язкових реквізитах, допущені в ПН.

У тому самому номері нашої газети ви знайдете консультації, присвячені зведеним та підсумковим ПН, з яких дізнаєтеся:

☕ які є підстави для оформлення ПН за підсумками дня, окрім продажу кінцевим споживачам із проведенням розрахункових операцій через РРО;
☕ чи може підприємство, яке переважно має справу з кінцевими споживачами, уключити в підсумкову ПН постачання, здійснені іншими суб'єктами підприємництва з оплатою на банківський рахунок;
☕ чи можна скласти одну загальну підсумкову ПН на всіх неплатників ПДВ і  оформити її останнім днем місяця;
☕ коли виникає необхідність скласти звичайну ПН, якщо в загальному випадку підприємство застосовує оформлення ПН за підсумками дня.

А ті підприємства, які використовують «режим» зведеної ПН, можуть перевірити себе на знання таких питань:

☕ як визначити, що постачання має ритмічний або безперервний характер для цілей оформлення зведеної ПН, і що з цього приводу думають контролери;
☕ які особливості виписування зведених ПН передбачено для касовиків;
☕ як визначити періодичність складання зведеної ПН і багато іншого.

Олена КОВАЛЕНКО, 
консультант газети 
«Все про бухгалтерський облік»

Додатково на цю тему радимо Вам прочитати наступні консультації:

☕ Блокування податкових накладних: заборонили змінювати номенклатуру 

☕ Склали зайву податкову накладну: чи показувати в декларації з ПДВ 

☕ Виконавець робіт виготовляє об'єкт монтажу: як оформити податкову накладну 

☕ Помилка в первинці та податковій накладній: як виправити 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати