Чи можна єдиннику забрати з доходів компенсації замовнику
Наше підприємство-єдинник уклало договір із замовником на виконання будівельних робіт. Складено кошторис, договірну ціну, локальний кошторис, акт виконаних робіт, наприклад, на 20000 грн. 
Роботи виконують на території замовника. Під час виконання робіт ми змушені використовувати електроенергію замовника. Сума використаної електроенергії входить до кошторису. 
У договорі є пункт: «За використання електроенергії замовника «Підрядник» компенсує «Замовникові» витрати на електроенергію під час виконання робіт за цим договором». Чи можна на суму цих компенсацій відкоригувати доходи?

Відповідь: Компенсовані замовнику витрати на електроенергію не будуть брати участі у формуванні оподатковуваних єдиним податком доходів підрядника. Пояснимо.

За загальним правилом, доходами платника єдиного податку в юросіб визнають будь-які доходи, отримані в грошовій формі (пп. 2 п. 292.1 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). Під час визначення оподатковуваних доходів єдинники використовують дані спрощеного бухобліку доходів і витрат — пп. 296.1.3 ПКУ.

Таким чином, сума коштів за виконання будівельних робіт, що надійшла від замовника, повинна повністю увійти до оподатковуваних доходів підрядника — юрособи-єдинника. До того ж застосування пп. 5 п. 292.11 ПКУ в розглянутій ситуації вважаємо недоречним. Причиною таких висновків є те, що названу норму ПКУ застосовують лише у випадках, коли в єдинника відбулося повернення коштів замовнику за листом-заявою або внаслідок розірвання договору.

 

Договір на виконання будівельних робіт не розривався. Навпаки, усі передбачені в ньому роботи було виконано. Зайвих грошей підрядник від замовника не одержував. Розрахунок за роботи було зроблено замовником чітко в передбаченій договором сумі. Отже, тут узагалі не можна говорити про повернення коштів навіть за листом-заявою. Фактично компенсована замовнику сума витрат на електроенергію — витрати підрядника на виконання будівельних робіт. Такі витрати в оподатковуванні доходів єдинника не беруть участь (на них не зменшують оподатковуваних єдиним податком доходів) навіть за умови, що він їх оплатив не безпосередньо постачальнику електроенергії, а через замовника.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати