Чи можна із закордонного відрядження піти одразу у відпустку
19.12.2018 | 08:41
Фірма направила в закордонне відрядження директора. Згідно з наказом службова поїздка триває з 2 по 9 листопада. Витрати на проїзд та проживання бере на себе сторона, яка приймає, а ми виплачуємо тільки добові. Перед поїздкою колега отримав аванс. Однак керівник вирішив затриматися в країні відрядження та взяв відпустку з 10 по 19 листопада. Чи можемо ми так вчинити? За які дні платять добові? Чи дозволено подати авансовий звіт після 19 листопада (після закінчення відпустки)?

Відповідь: Звісно, затриматися в країні відрядження на період відпустки ваш працівник може. Однак добові він отримає тільки за дні відрядження, зазначені в наказі про службову поїздку.

Крім того, у ситуації, коли аванс на відрядження ви виплачували готівковою інвалютою (долари США) з каси підприємства або кидали аванс на мультивалютну особисту банківську платіжну картку колеги, то Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, за формою з наказу Мінфіну України від 28.09.15 р. № 841 (далі — Звіт), потрібно подати до закінчення п'ятого банківського дня після завершення відрядження (абз. «а» пп. 170.9.2 ПКУ).
Перенесення термінів подання Звіту у зв'язку з наступною відпусткою чинним законодавством не передбачено. Ба більше, пропуск термінів — це підстава утримати з невідзвітованої суми податок на доходи та військовий збір.
Тож краще все-таки вчасно повертатися із відрядження та звітувати про використані кошти.
Докладно це питання висвітлено у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 105 за 2017 рік, стор. 27.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати