Чи можна направити у відрядження не працівника фірми
Наше підприємство хоче направити у відрядження особу, яка не перебуває з нами в трудових відносинах. Також плануємо оплатити цій фізособі добові, витрати на проїзд та проживання. Чи можна так учинити?

Відповідь: Відправляти у відрядження осіб, які не працюють на підприємстві або працюють за договорами цивільно-правового характеру, не можна. Пояснимо деталі.

Річ у тім, що відрядження ― це поїздка працівника за розпорядженням керівника на певний строк до іншого населеного пункту для виконання завдань, пов’язаних з основною діяльністю підприємства поза місцем його постійної роботи. Так говорить п. 1 р. 1 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон у редакції наказу Мінфіну України від 17.03.11 р. № 362.

Тобто у відрядження дозволено скеровувати винятково власних співробітників! Фізичні особи, що працюють за договорами цивільно-правового характеру, — не наймані працівники, тож відносини з ними базуються не на трудових, а на цивільних нормах. Відповідно, загальні правила тут не працюють: паперів із відрядження не оформлюють, добових не видають, витрачених коштів не компенсують.

 

Водночас за бажанням дирекції дозволено оплатити витрати, зазнані за такою поїздкою, проте слід подбати про утримання податку на доходи (18%) та військового збору (1,5%).

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати