Чи можна не оподатковувати допомогу, виплачену працівникові на придбання ліків

Чи може підприємство виплатити матеріальну допомогу безпосередньо працівникові в розмірі 3000 грн для придбання ліків, не оподатковуючи всю таку суму? З яким кодом показати таку допомогу у ф. № 1ДФ? 

Відповідь: Так, юрособа може надати своєму найманому працівнику допомогу на лікування (з виплатою коштів самому працівнику) без обкладення податком на доходи, військовим збором і єдиним внеском. Річ у тім, що податок на доходи (а значить, і військовий збір) можна не утримувати завдяки пп. 165.1.19 Податкового кодексу України. Ця норма дозволяє не оподатковувати «кошти <…>, що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку, <…> за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, <…>за рахунок коштів благодійної організації або його роботодавця <…>». Обмеження за сумою названа норма не передбачає, тож усю допомогу в розмірі 4000 грн можна не оподатковувати. Стосовно документального підтвердження фіскальне відомство в категорії 103.25 ЗІР роз’яснює, що платник податку має підтвердити витрати платіжними чи розрахунковими документами. У цьому випадку підійдуть чеки на придбання ліків.

На таку допомогу (незалежно від суми) єдиний внесок нараховувати не потрібно, оскільки вона не належить до жодного з об’єктів нарахування внеску (це не зарплата, не лікарняні, не декретні, не винагорода за цивільно-правовим договором). Те, що на допомогу разового характеру, яку надають окремим працівникам на лікування, не потрібно нараховувати єдиний внесок, підтверджує і п. 14 р. І Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою КМУ від 22.12.10 р. № 1170.

 

У формі № 1ДФ таку допомогу фіксують з ознакою доходу «143».

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати