Чи можна підприємцю амортизувати тягачі
Я фізособа-підприємець на загальній системі оподаткування, надаю послуги з перевезення вантажів автомобільним транспортом. У грудні 2018 року придбав сідельний тягач MAN. Чи можна його вартість амортизувати як об'єкт основних засобів?

Відповідь: Ні, амортизацію сідельних тягачів фізособи-підприємці не можуть враховувати в складі своїх витрат.

Підпункт 177.4.5 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) забороняє підприємцям на загальній системі оподаткування включати до складу витрат витрати на придбання й утримання основних засобів подвійного призначення. Відповідно до пп. 177.4.6 ПКУ в підприємців немає права включати до витрат й амортизацію таких основних засобів. Нагадаємо, що до таких подвійних основних засобів у ПКУ відносять земельні ділянки, об'єкти житлової нерухомості, а також легкові й вантажні автомобілі, до яких, до речі, і належать за своїм призначенням сідельні тягачі.
Чому це так, ми розповідали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 24 за 2018 р. на стор. 8.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати