Чи можна покупцю алкогольних напоїв підтвердити свій вік електронним документом з додатку "Дія"
07.09.2020 | 12:42

Державна податкова служба України

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Категорія 113.04 Ліцензування. Інші питання

Чи має право продавець, у якого виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку, реалізовувати пиво (крім безалкогольного), алкогольні, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, якщо документ, що підтверджує вік особи, покупець пред’являє в електронному вигляді в додатку «Дія»?

Коротка:

  Продавець, у якого виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку, має право реалізовувати пиво (крім безалкогольного), алкогольні, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, якщо документ, що підтверджує вік особи, покупець пред’являє в електронному вигляді в додатку «Дія» протягом періоду реалізації експериментального проекту щодо застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон.

Повна:

  Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі, зокрема, алкогольними напоями та тютюновими виробами забезпечення їх високої якості та захисту здоров’я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів на території України визначені Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481).
  Згідно з ст. 15 прим. 3 Закону № 481 продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.
  Пунктом 3 Порядку застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, під час реалізації експериментального проекту щодо застосування зазначених відображень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2020 року № 278 «Про реалізацію експериментального проекту щодо застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон» визначено, що е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон можуть пред’являтися протягом періоду реалізації експериментального проекту замість паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон, зокрема, у випадках підтвердження віку під час придбання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів.
  Отже, продавець, у якого виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку, має право реалізовувати пиво (крім безалкогольного), алкогольні, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, якщо документ, що підтверджує вік особи, покупець пред’являє в електронному вигляді в додатку «Дія» протягом періоду реалізації експериментального проекту щодо застосування відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, та відображення в електронному вигляді інформації, що міститься у паспорті громадянина України для виїзду за кордон.

07.09.2020 р.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати