Чи можна провадити діяльність, якщо немає коду КВЕД
Скажіть, будь ласка, чи може підприємство торгувати автохімією, якщо два основні КВЕДи в статистичній довідці — торгівля будівельними матеріалами? Що потрібно, щоби торгувати автохімією, чи не потрібно ліцензії, дозволу чи чогось іншого?

Відповідь: 1. Суб'єкти господарювання мають право без обмежень самостійно здійснювати господарську діяльність, що не суперечить законодавству (ч. 1 ст. 19 Господарського кодексу України).

Як зазначають податківці (див. лист ДФСУ від 22.12.15 р. № 11982/Х/99-95-42-03-14 та кат. 107.01 ЗІР), КВЕД — це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Водночас Класифікація є механізмом спільної мови, що має використання в багатьох інших, нестатистичних сферах (соціальному та податковому регулюванні, ліцензуванні, системі тарифів тощо), проте не завжди адаптована до цього повною мірою. Тож код виду діяльності не створює прав чи обов'язків для підприємств й організацій, не спричиняє жодних правових наслідків.

Таким чином, провадження юрособою діяльності, коду КВЕД якої не зазначено в довідці статистики або не названо в статутних документах госптовариства (за умови, що статут не містить виключного переліку діяльності, яку вправі провадити юрособа), жодним чином не обмежує таку юрособу в здійсненні будь-якої діяльності, не забороненої законом.

2. Види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, чітко визначено. Перелік такої діяльності наведено в ст. 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.15 р. № 222-VIII. І потішимо: торгівля автохімією не потребує ліцензії.

Водночас, якщо ви плануєте імпортувати мастила (оливи), то зобов'язані самостійно забезпечити збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізацію та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив) чи укласти договори про виконання робіт з організації збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив) тільки з госпсуб'єктами — переробниками відповідних мастил (олив), що мають ліцензію на право провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами (пп. 1 п. 2 постанови КМУ «Деякі питання збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення), утилізації та/або знешкодження відпрацьованих мастил (олив)» від 17.12.12 р. № 1221). І якщо імпортер мастил самостійно здійснюватиме ці дії, він повинен мати ліцензію на право провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами.

Окрім цього, законом може бути встановлено необхідність отримувати дозволи для деяких видів госпдіяльності. Виключний перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності затверджено Законом України
від 19.05.11 р. № 3392-VI.

Тут звернемо увагу на п. 97 зазначеного Переліку — узгодження маршрутів руху транспортних засобів під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів, яке видає Нацполіція.

Тож радимо з’ясувати, чи автохімія, якою ви плануєте торгувати, належить до небезпечних вантажів. Нагадаємо: ними вважають речовини, матеріали, вироби, відходи виробничої та іншої діяльності, які внаслідок притаманних їм властивостей за наявності певних факторів можуть під час перевезення спричинити вибух, пожежу, пошкодження технічних засобів, пристроїв, споруд та інших об'єктів, заподіяти матеріальні збитки та шкоду довкіллю, а також призвести до загибелі, травмування, отруєння людей, тварин і які за міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, або за результатами випробувань в установленому порядку залежно від ступеня їх впливу на довкілля чи людину віднесено до одного з класів небезпечних речовин (ст. 1 Закону України «Про перевезення небезпечних вантажів» від 06.04.2000 р. № 1644-III).

Окрім узгодження з Нацполіцією, для перевезення небезпечних вантажів  необхідні (п. 3 Переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, затвердженого постановою КМУ від 25.02.09 р. № 207):

— свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення визначених небезпечних вантажів;

— ДОПНВ-свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі;

 

— інструкція на випадок аварії або надзвичайної ситуації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати