Чи можна уточнити ПДВ-декларацію за період, який перевірявся
04.04.2018 | 15:07
1003 0 ПДВ
В одній із ПДВшних декларацій за 2015 рік ми виявили заниження податкового кредиту. Чи можна подати уточнюючий розрахунок до декларації, якщо контролери вже перевірили цей період?

Відповідь: Так, цілком можливо уточнити період, який перевірявся. Однак у цьому випадку будьте готові до позапланової перевірки.

Законодавство не забороняє платникам ПДВ уточнювати дані декларацій за звітні періоди, перевірені контролерами. Не містить обмежень ні ст. 50 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), ні Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений наказом Мінфіну від 28.01.16 р. № 21. Водночас законодавець застерігає: якщо платник ПДВ подає уточнюючий розрахунок до декларації з ПДВ за звітний період, що вже перевірявся, контролюючий орган має право на проведення позапланової перевірки платника ПДВ за такий період (п. 50.3 ПКУ).

А ось під час проведення планової чи позапланової перевірки ПДВшнику заборонено виправляти періоди, які перевіряють контролери. Табу на такі дії накладає п. 50.2 ПКУ.

Також нагадаємо, що платнику не вдасться подати уточнюючий розрахунок до ПДВ-декларації в таких ситуаціях:

1) після закінчення строку давності, передбаченого ст. 102 ПКУ. А саме — 1095 календарних днів після граничного терміну подання декларації з помилкою. А якщо платник запізнився з подачею такої декларації, то відлік строку давності розпочинають з дати її фактичного подання.

Також зсувається в часі початок строку давності, якщо вже робили виправлення в декларації. 1095 днів обчислюють з дати подання уточнюючого розрахунку;

2) після анулювання ПДВ-реєстрації. Адже одним із реквізитів уточнюючого розрахунку є індивідуальний податковий номер платника ПДВ. Однак після анулювання реєстрації суб’єкта господарювання позбавляють такого номера. Тож його уточненку «не бачить» система опрацювання ПДВ-звітності.

Детальніше це питання ми розкрили в темі номера в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 31 за 2018 р. У матеріалах ми пригадали алгоритм складання уточнюючого розрахунку, а також на числових прикладах розглянули механізм виправлення:

— заниження податкових зобов’язань;

— задвоєння ПДВ до сплати;

— помилки, яка вплинула/не вплинула на розрахунки з бюджетом;

— помилкового відображення розрахунку коригування, зареєстрованого із запізненням.

А ще на вас чекають зразки заповнення уточнюючих розрахунків та додатків до них.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати