Чи можна використовувати у штатному розписі та трудовій книжці посаду «прибиральниця»
29.01.2019 | 09:05
На підприємстві працює прибиральниця, яка щоденно 2 години на день прибирає офісне приміщення. Чи можна залишити назву її посади без змін, чи потрібно перейменувати її на «прибиральник»? Який код КП обрати для цієї посади?

Відповідь: Посада «прибиральниця» не передбачена Класифікатором професій ДК 003:2010 (далі — Класифікатор). Натомість Класифікатор містить такі назви професій, як:
— «Прибиральник виробничих приміщень» (код КП 9132);
— «Прибиральник територій» (код КП 9162);
— «Прибиральник службових приміщень» (код КП 9132);
— «Чистильник приміщень (клінер)» (код КП 5129).

Оскільки п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. № 58, вимагає робити записи у трудових книжках відповідно до найменувань професій, наведених у Класифікаторі, назву посади у штатному розписі, наказі про прийняття на роботу і трудовій книжці потрібно зазначати повністю, не скорочуючи її та не змінюючи рід.
Більше про назви посад та кваліфікаційні характеристики — у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 85 за 2018 рік, на стор. 14. Як перейменувати посаду, ми розповіли в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 23 за 2018 рік, на стор. 27.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати