Чи можна залишок валютного авансу врахувати як зменшення заборгованості відрядженого
Працівник у відрядженні сплатив послуги автобану корпоративною карткою. Згодом залишок авансу компанія-автобан повернула готівкою (у валюті). Чи можна цей залишок урахувати в погашення заборгованості перед колегою без оприбуткування в касі?

Відповідь: Звернемося до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17.03.11 р. № 362. У її п. 19 р. ІІІ читаємо: якщо для остаточного розрахунку за відрядження необхідно виплатити додаткові кошти, виплату здійснюють у національній валюті України за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на день погашення заборгованості.

Таким чином, якщо колега отримав повернення частини коштів, сплачених за проїзд автобаном, то зарахувати цю суму в оплату кредиторської заборгованість не можна. Він має оформити Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, за формою, затвердженою наказом Мінфіну України від 28.09.15 р. № 841 (у редакції наказу Мінфіну України від 10.03.16 р. № 350), та повернути залишок коштів у валюті. А потім бухгалтер має здійснити перерахунок та погасити кредиторську заборгованість перед співробітником у гривні по курсу НБУ на дату виплати коштів.

Додатково радимо ознайомитися з консультаціями «Витрати на закордонвідрядження: як обліковувати, якщо вони більше авансу» та «Як обліковувати витрати на закордонне відрядження, оплачені корпкарткою» у газеті «Все про бухгалтерський облік» № 90 за 2017 рік на стор. 24 та 26 відповідно.

 

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати