Чи можна зняти готівку в касі з корпоративної картки
03.10.2018 | 09:13
 Підприємство виготовило корпоративну картку ПриватБанку. Картку прив’язали до конкретної фізичної особи. Чи можна в разі потреби у готівкових коштах отримати готівку за такою карткою, оприбуткувати її в касі підприємства та видати під звіт іншій людині, тобто використати таку картку як чекову книжку?

Відповідь: Справа в тому, що чинне законодавство вирізняє тільки два види електронних платіжних засобів: особисті (у т.ч. зарплатні) та корпоративні. За своєю суттю картка «Ключ до рахунку» — це корпоративна банківська платіжна картка.

Юридична особа не може використовувати за допомогою корпоративної картки гроші зі свого поточного рахунку для (абз. 1 п. 8.3 гл. 8 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.03 р. № 492):
— одержання заробітної плати;
— інших виплат соціального характеру;
— здійснення розрахунків за зовнішньоторговельними договорами (контрактами);
— здійснення іноземних інвестицій в Україну та інвестицій резидентів за її межі.
Правилам поводження з корпоративною карткою присвячена тема номера в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 29-1 за 2016 рік. Зокрема радимо звернути увагу на консультації «Корпоративна картка: отримуємо та використовуємо за призначенням» та «Корпоративка на підприємстві: місце зберігання, цільове використання» на сторінках 11 та 12 відповідно.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».
У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати