Чи можуть працівники обирати місце сплати за них податку на доходи
Наше підприємство зареєстроване в одній з новостворених ОТГ. Відокремлених структурних підрозділів немає. На підприємстві трудяться працівники, які проживають на території трьох інших ОТГ, які вболівають за бюджет ОТГ, на території яких проживають, і просять перераховувати податки, що нараховані з розміру їхніх зарплат, на рахунки своїх територіальних громад. Просимо надати консультацію щодо правомірності перерахування податку з доходу працівників на рахунки ОТГ за місцем проживання.

Ні, працівники не можуть визначати місце сплати ПДФО з їхніх доходів. Місце сплати ПДФО встановлено у ст. 168 ПКУ і не може змінюватися ні підприємством, ні працівниками.

У пп. 168.4.1 ПКУ сказано, що податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету згідно з Бюджетним кодексом України.

Такий порядок застосовується всіма юридичними особами, у тому числі такими, які мають філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що розташовані на території іншої територіальної громади, ніж така юридична особа, а також відокремленими підрозділами, яким в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку (далі відокремлений підрозділ).

У разі прийняття рішення про створення відокремленого підрозділу юридична особа повідомляє про це контролюючі органи за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням таких новостворених підрозділів у встановленому порядку (пп. 168.4.2 ПКУ).

Суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу (пп. 168.4.3 ПКУ).

І всім відома ст. 64 Бюджетного кодексу України, у якій встановлено, що «до доходів загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад належать:

1) 60 відсотків податку на доходи фізичних осіб (крім податку на доходи фізичних осіб, визначеного пунктом 1-1 частини другої статті 29 цього Кодексу), що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території (крім території міст Києва та Севастополя)…».

Тож у місцевому податковому органі довідайтеся рахунок для сплати ПДФО за вашим місцезнаходженням. Будуть у вас відокремлені чи структурні підрозділи на території інших сільських, селищних, міських територіальних громад — сплачуватимете туди.

Р.S. Про сплату ПДФО за місцем проживання працівників «говорили по телевізору», але далі розмов, на щастя, не зайшло.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати