Чи нараховувати ПДВ на безнадійну заборгованість
29.05.2020 | 08:24
Підприємство має кредиторську заборгованість у сумі 1050,00 грн перед ФОП. Та після спливу строку позовної давності (з дня останньої події — оплати) керівництвом підприємства було прийнято рішення про визнання заборгованості безнадійною. Чи потрібно на цю суму нараховувати ПДВ і коли таку суму буде визнано доходом? ФОП — неплатник ПДВ, а підприємство не отримувало податкового кредиту.

За наведених у запитанні обставин, на нашу думку, при списанні безнадійної кредиторської заборгованості та визнанні доходу підстав для нарахування ПДВ немає. Адже податковий кредит підприємство не визнавало (постачальник — неплатник ПДВ), тому підстав для нарахування ПДВ згідно з п. 198.5 ПКУ немає, як і немає підстав для нарахування ПДВ відповідно до п.п. 185.1 та 188.1 ПКУ, оскільки списання кредиторської заборгованості не є об’єктом обкладення ПДВ.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати