Чи обкладається ПДВ реалізація металобрухту (колишній об’єкт ОЗ)
24.10.2019 | 08:23
Підприємство списує повністю замортизований об’єкт ОЗ, не придатний до використання. Верстат розібрано, металобрухт оприбутковано та реалізовано юрособі. Чи виникає у нас податкове зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 189.9 ПКУ?

Податкові зобов`язання відповідно до п. 189.9 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) не виникають, якщо під час списання основного засобу виконано низку вимог, наведених в Узагальнюючій податковій консультації щодо документального підтвердження знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів, затвердженій наказом Мінфіну України від 03.08.18 р. 

№ 673.

По-перше, непридатність об`єкта встановила призначена керівником постійна діюча комісія. По-друге, оформлено документ, що підтверджує неможливість подальшої експлуатації об`єкта основного засобу (Акт списання основних засобів (ф. № 03-3) або первинний документ довільної форми, який містить усі обов`язкові реквізити і дозволяє ідентифікувати операцію, а саме свідчить про знищення об`єкта, його розбирання чи перетворення в інший спосіб внаслідок неможливості його подальшого використання). По-третє, цей створений документ передано добровільно або після одержання письмового запиту контролюючому органу.

Якщо такої процедури не проведено, то виникають податкові зобов`язання. База — звичайна ціна, але не нижча ніж залишкова, ставка — 20% (п. 189.9 ПКУ, детальніше — в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 72 за 2019 р., стор. 24, № 6 за 2019 р., стор. 19). 

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати