Чи обкладають ПДФО алкоголь на представницьких заходах
Корпоративною картою оплачено чек в ресторані, також алкоголь. Оплата здійснювалася не у відрядженні. Документи оформлені як представницькі витрати. Чи необхідно суму алкоголю обкладати ПДФО та ВЗ? Чи в межах авансового звіту з оформлення представницьких витрат покривається вся сума з урахуванням алкоголю?

Відповідно до пп. «б» пп. 170.9.1 ПКУ не включаються до оподаткування кошти, видані під звіт для виконання окремих цивільно-правових дій від імені та за рахунок особи, що їх видала. Оподатковується лише сума, що перевищує суму фактичних витрат платника податку на виконання таких дій (не підтверджені документально витрати).

Для цілей цього пункту до суми перевищення не включаються та не оподатковуються документально підтверджені витрати, здійснені за рахунок готівкових чи безготівкових коштів, наданих платнику податку під звіт роботодавцем на організацію та проведення прийомів, презентацій, свят, розваг та відпочинку, придбання та розповсюдження подарунків, у встановлених межах, що здійснені таким платником та/або іншими особами з рекламними цілями.

ПКУ не містить точного переліку (складу) витрат, які входять до складу «витрат на організацію та проведення прийомів, презентацій, свят, розваг та відпочинку…». Наприклад, що на проведення прийому можна купувати житній хліб, а не можна — пшеничний.

У ПКУ також немає визначення поняття, що таке представницькі витрати. Що це таке і які витрати вважають представницькими, можна дізнатися тільки з наказу Мінфіну від 14.09.10 р. № 1026 «Про затвердження Норм коштів на представницькі цілі бюджетних установ та порядку їх витрачання». До представницьких витрат належать витрати, пов'язані з проведенням офіційного прийому (сніданку, обіду, вечері) представників, транспортним забезпеченням, заходами культурної програми, буфетним обслуговуванням під час переговорів, оплатою послуг перекладача, який не перебуває у штаті установи, оплатою номерів у готелях.

Відповідно до пп. «а» пп. 170.9.1 ПКУ до оподатковуваного доходу включаються вартість алкогольних напоїв і тютюнових виробів, суми «чайових», за винятком випадків, коли суми таких «чайових» включаються до рахунку згідно із законами країни перебування, а також плата за видовищні заходи, якщо вони здійснені у відрядженні.

Таким чином, зазнані працівником витрати в ресторані можна тлумачити як представницькі і «підвести» під пп. «б» пп. 170.9.1 ПКУ як витрати на організацію та проведення прийомів з рекламними цілями. І оскільки ПКУ не деталізує склад таких витрат та не робить винятків, як це маємо з відрядженням, то вартість алкоголю не слід обкладати ПДФО та ВЗ як складову представницьких витрат. 

Звичайно, податківці під час перевірки звернуть увагу на такі витрати. Але слід наполягати на тому, що якби законодавець хотів обкласти ПДФО витрати на придбання алкоголю в складі представницьких, то він у пп. «б» зробив би такий же виняток для них, як і у пп. «а» пп. 170.9.1 ПКУ.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати