Чи обов’язково підтверджувати витрати перевезення ТТН
31.07.2020 | 08:30
68 0
Якщо відсутня ТТН, а є договір-заявка, у якому зазначені всі реквізити, зафіксовані і в ТТН, то чи можливо віднести такі транспортні перевезення на витрати?

Навіть якщо за змістом, наповненням і суттю такий документ, як договір-заявка, має всі реквізити первинки, зокрема ТТН, це не означає, що він може замінити ТТН. Бо договір-заявку оформлюють до початку операції (факту перевезення) між замовником і виконавцем, а ТТН — уже в процесі операції перевезення і після її завершення, причому у ТТН можуть фігурувати додаткові особи, які не відповідають особам замовника і виконавця (вантажовідправником і вантажоотримувачем можуть бути інші особи).

Отже, аби підтвердити реальність здійсненої операції і факт надання послуг виконавцем на користь замовника, ТТН потрібно складати за фактом виконання операції, а не в момент укладення договору або договору-заявки.

І практика свідчить на користь того, що відсутність ТТН у замовника послуги перевезення контролери визнають як відсутність оформлення операції первинним документом, відповідно, у підприємства підстав для відображення витрат немає.

Тож аби прийняти виважене рішення щодо цього, радимо заручитися індивідуальною податковою консультацією ДПС у порядку, визначеному ст. 52 ПКУ.

Ответ редакции подписчику газеты «Все о бухгалтерском учете».В ответе учтены нормы законодательства по состоянию на дату публикации.

 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати