Чи обов’язковий трудовий договір у письмовій формі
07.06.2019 | 08:34
Чи належить укладати з кожним співробітником письмовий трудовий договір? Яку відповідальність передбачено за ненаявність на підприємстві письмово укладених трудових договорів?

Частиною першою ст. 24 КЗпП установлено, що трудовий договір укладають, зазвичай (це не означає обов’язково — прим. Авт.), у письмовій формі. Дотримання письмової форми обов'язково у разі:

1) організованого відбору працівників;

2) укладення трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я;

3) укладення контракту. Контракт — це різновид строкового трудового договору. Його укладають лише у визначених законодавством випадках. Наприклад, обов’язково укладати контракт з керівником підприємства;

4) коли працівник наполягає на укладенні трудового договору в письмовій формі;

5) укладення трудового договору з неповнолітнім (ст. 187 КЗпП);

6) укладення трудового договору з фізичною особою. Мається на увазі, коли роботодавцем є фізична особа, зокрема приватний підприємець (ФОП);

7) в інших випадках, передбачених законодавством України.

Свідчить про укладення трудового договору наказ про прийняття працівника на роботу, виданий роботодавцем. У ч. 3 ст. 24 КЗпП сказано, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та надсилання повідомлення податковому органу про прийняття працівника на роботу.

Таким чином, якщо у підприємства немає обов’язкових умов для укладення трудових договорів письмово на підставі ч. 1 ст. 24 КЗпП, то їх можна й не укладати в письмовій формі, достатньо наказів про прийняття на роботу та повідомлень податкового органу.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені
response events!

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати