Чи показувати у ф. № 1ДФ виплату коштів підзвітнику
03.08.2017 | 12:58
Працівник купує товари для потреб підприємства за власний рахунок, і потім йому компенсуємо витрати. Як таку компенсацію відобразити у ф. № 1ДФ? Чи треба показувати виплату підприємцеві? 

Відповідь: Виплачені працівникові кошти не потрібно показувати у ф. № 1ДФ. Річ у тім, що підзвітні суми лише в тому разі фіксують у ф. № 1ДФ, якщо вони стають оподатковуваним доходом працівника згідно з пп. 164.2.11 Податкового кодексу України (тобто тільки в тих випадках, коли йдеться про підзвітні суми, за якими своєчасно не відзвітували та не повернули невикористане). На це чітко вказує опис до ознаки доходу «118» у Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженому наказом Мінфіну України від 13.01.15 р. № 4. А у вашій ситуації, коли працівник спершу витрачає власні кошти, а потім, після подання розрахункових документів, складають авансовий звіт і виплачують йому кошти, про несвоєчасне звітування та про виникнення оподатковуваного доходу взагалі йтися не може. А значить, точно не виникає необхідності у відображенні виплати директору у ф. № 1ДФ.

А ось виплату доходу приватному підприємцеві у ф. № 1ДФ потрібно показувати в будь-якому разі (якщо йдеться про виплату в межах підприємницької діяльності загальносистемника або про виплату єдиннику — фіксують з ознакою доходу «157»).

Також зазначимо, що схоже питання ми розглядали в газеті «Все про бухгалтерський облік» № 30 за 2015 рік, стор. 12.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати