Чи потрібно нараховувати ЄСВ суміснику, якого звільнено з основного місця роботи
09.09.2020 | 08:35
У 2017 році ми прийняли на роботу працівника за сумісництвом на неповний робочий тиждень. Він працював на іншому підприємстві постійно, про що свідчив запис у трудовій книжці. У 2020 р. ми виявили, що цей працівник був звільнений з основного місця роботи і оформлений за договорами ЦПХ. На нашому підприємстві такий працівник отримував зарплату, нижчу від мінімальної, але донарахування єдиного соціального внеску до мінімальної зарплати ми не нараховували, тому що працював за сумісництвом. На даний момент працівника звільнено з роботи, він написав пояснювальну записку, де взяв вину на себе. Чи потрібно нам донараховувати єдиний соціальний внесок до мінімальної зарплати?

Поклавши ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ на роботодавців обов’язок робити «дотяжку» ЄСВ стосовно працівників, у яких база нарахування менша за мінімальну, Мінфін в Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженій наказом Міністерства фінансів України від 20.04.15 р. № 449, закріпив норму, що вимоги про нарахування єдиного внеску на заробітну плату (дохід), яка не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, не застосовуються, зокрема, до заробітної плати з джерела не за основним місцем роботи (базою нарахування єдиного внеску є отриманий дохід (прибуток) незалежно від його розміру).

Водночас жоден нормативний акт не вимагає перевіряти, чи дійсно в працівника є основне місце роботи, якщо він просить прийняти його на роботу за сумісництвом.

Також ані ПФУ, ні ДПСУ не надсилають роботодавцям повідомлення про можливі «зловживання» працівників, як це робиться в разі неправомірного користування податковою соціальною пільгою.

Таким чином, ЄСВ підприємству до мінімального донараховувати не потрібно. А записка про те, що працівник приховав той факт, що в нього не було основного місця роботи, нехай лежить про всяк випадок.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати