Чи потрібно нараховувати компенсацію за невикористану відпустку при звільненні директора-засновника
27.09.2021 | 08:00
Директор ПП є засновником, працює на підприємстві за сумісництвом. Заробітна плата не нараховувалась: підприємство не здійснювало трудову діяльність. Чи потрібно нараховувати компенсацію за невикористану відпустку при звільненні директора?

Передусім зауважимо: якщо на підприємстві є наймані працівники — особи, які працюють за трудовим договором, то, незалежно від того, чи провадиться діяльність, їм слід нараховувати зарплату (простій у розмірі 2/3 окладу/тарифної ставки). Це стосується і керівника (директора). Тож у разі перевірки це сприймуть як порушення.

Для того, аби директору ПП не нараховувати зарплату, потрібно в статуті прописати, що він здійснює «управління заснованим ним приватним підприємством безпосередньо» і зафіксувати це в держреєстратора (директор не повинен фігурувати як директор). Це випливає зі ст. 128 Господарського кодексу України.

Якщо цей момент упустити, то, незалежно від наявності доходів, компенсацію за невикористану відпустку директору слід виплатити, адже він найманий працівник, а Закон «Про відпустки» передбачає надання найманим працівникам відпусток.

У вашому випадку за розрахунковий період доходів немає. У такому разі компенсацію нараховують з окладу. Оклад (частину окладу, якщо неповний робочий час) множать на 12 і ділять на (365 – 11 святкових). Одержаний  результат (середньоденну зарплату) множать на кількість днів невикористаної відпустки.

Такий порядок обчислення середньої зарплати визначено абзацами 22 і 23 п. 4 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

Відповідь редакції передплатнику газети «Все про бухгалтерський облік».У відповіді враховано норми законодавства станом на дату публікації.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати