Чи потрібно оформляти ПН під час одержання роялті?
Наша компанія одержує роялті, яке згідно з пп. 196.1.6 ПКУ не обкладають ПДВ. Податкових накладних ми не складаємо. Однак нам повідомив податковий інспектор, що ми повинні складати й реєструвати ПН. А якщо ні, то декларація не пройде камеральної перевірки. Чи так це?

Відповідь: Ви маєте рацію: на операції з постачання товарів/послуг, які не є об'єктом обкладання ПДВ за ст. 196 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), податкових накладних не складають. Такий висновок підтверджують і податківці в категорії 101.17 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу на сайті zir.sfs.gov.ua: «За операціями постачання товарів/послуг, які не є об'єктом оподаткування або місце постачання яких визначено за межами митної території України, податкові накладні не складають і, відповідно, не реєструють в Єдиному реєстрі податкових накладних». Оскільки виплату роялті в грошовій формі віднесено до операцій, що не є об'єктом обкладення ПДВ (пп. 196.1.6 ПКУ), то складати податкову накладну не коректно.

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати