Чи потрібно загальносистемнику обкладати суму поповнення свого рахунку
СПД-фізособа на загальній системі оподаткування оформив кредит у банку. Чи має право СПД для погашення кредиту вносити на свій поточний розрахунковий рахунок особисті кошти, тому що торгової виручки поки немає або її недостатньо? І чи будуть у такому випадку особисті кошти, що надійшли на поточний розрахунковий рахунок підприємця, уключатися до оподатковуваного доходу СПД?

Відповідь: Так, безумовно, фізособи мають право використовувати в підприємницькій діяльності все своє майно, у тому числі й кошти, отримані з інших джерел (наприклад, у вигляді зарплати, спадщини тощо). При цьому суму поповнення поточного рахунку за рахунок власних заощаджень не вважають оподатковуваними доходами від підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування. Суму поповнення поточного рахунку йому не потрібно зазначати в Книзі обліку доходів і витрат як загальний оподатковуваний дохід, отриманий на загальній системі оподатковування. Згідно з п. 177.2 Податкового кодексу України загальний оподатковуваний дохід — виручка в грошовій і натуральній формі, якою сума поповнення рахунку бути не може. Аналогічну думку висловлювали й податківці в категорії 104.04 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. 

Увійдіть, щоб додати коментар

Коментарі

  • Коментарі не знайдені

Про газету

Рік заснування 1993
Перiодичнiсть виходу 120 номерiв на рiк

Передплатити газету

Придбати